Sponsorlu Bağlantılar

-

18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı

Sponsorlu Bağlantı

Bir Zaferin Adı Çanakkale

Topyekün Bir Mücadelenin Öyküsüdür aslında anlatılmak istenilen. 18 Mart Çanakkale Zaferi Hakkında ve 18 Mart Çanakkale Zaferi  ile ilgili Anlamlı Yazı ve Makale Örneklerini sizlere kısaca çok uzatmadan sunmak istiyoruz. 
Türk – İslam tarihi zaferlerle doludur. Malazgirt zaferinden İstanbulun Fethine, Kanije Destanından Silistreye, Plevneye bir çok destan yazmış bir milletin torunlarıyız biz. 20 Yüzyılda girdiğimizde Büyük Osmanlı İmparatorluğu artık eski gücünden uzaklaşmış ve yavaş yavaş küçülmekte elindeki kalan toprakları korumak için savaşmaktadır. Ülke yıllar süren savaşlar sonrası bir çok vatan evladını toprağa vermiş ülkede neredeyse savaşacak erkek kalmayacak duruma gelmiştir. Ülke bu durumdayken girilen Birinci Dünya Savaşı sonra İtilaf Devletlerine karşı bir çok cephede savaşarak büyük kahramanlıklar ile mücadele etmiştir. Bu savaşlar sırasında bir destan vardır ki Çanakkale Destanıdır Adı. 250 bin Vatan evladının şehit olduğu Çanakkale bir kahramanlık destanı olarak Türk ve Dünya Tarihine Altın Harflerle yazılmıştır.
canakkale-destani-resimleri-1111
Tümen Komutanı Mustafa Kemal emrinde bulunan 57.Alay’a şu emri verir : “ Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında, yerimize başka kuvvetler ve komutanlar kaim olabilir.”İşte bu olay sonrası şehadet şerbetini için 57. Alaydan Uğruna şarkılar yazılan savaşa gelen Lise çağındaki 15 lilerden, Allah ve Vatan Uğruna Kurban Olmaya Gelen Yozgatlı Kınalı Kuzu Hasan’a, İngiliz Donanmasını Bozguna Uğratan Nusrat Mayın Gemisine ve 275 Kilogramlık top mermisini tek başına sırtına alarak düşmanın donanmasının ilerleyişini durduran Seyit Onbaşıya bir çok kahramanlık mucizesi yaşanmış ve düşmanlarımıza geçit verilmemiştir.
İşte böyle zor günlerden bu gün dünyanın en sayılı ekonomik, siyasi ve askeri güçlerinden biri olma yolunda yaptığımız mücadeleyi görüyorsunuz. Sizlerden ricamız geçmişi unutmayın ve sizler için canlarını verenler için dua etmeyi, geçmişten ders almayı unutmayın.
Serdar YILDIRIM
18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı ve Makale Örnekleri

.....

Konu İçi Aramalar

 18 mart anakkale zaferi ile ilgili yaz18 mart çanakkale zaferi ile ilgili kısa yazı18 mart çanakkale savaşı ile ilgili kısa yazılar18 mart çanakkale zaferi ile ilgili yazı fromçanakkale zaferi albümü hazırlama ile ilgili yazılarçanakkale zaferi ile ilgili denemeçanakkale zaferi ile ilgili destanmakale örnekler kısa savaşla ilgilisiyasi ile ilgili kısa makale yazıları
18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı admin tarafından 9 Şubat 2014 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz