Sponsorlu Bağlantılar

-

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir

Sponsorlu Bağlantı

Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir , Ne ile Ne Yerler Nasıl Yerler sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa biçimde açıklamak istiyoruz.

Aslanlar ne biçimde Beslenir
Afrika aslanı çoğunlukla etobur olmakla beraber bazen yere düşmüş meyveleri de yer . Protein , yağ , karbonhidrat ve madden tuzlarına ek olarak vitaminini çoğunlukla bu meyvelerden ve avlarının iç organlarından alırlar . Aslan , tipik bir biçimde öncesinde avın iç organlarını ve arka bölümünü yer . Bir Sonra yavaşça başa dosdoğru gelir . Hayvanat bahçelerinde verilen etlere vitamin de eklenirse hayvan en güzel biçimde gelişir ve başarıyla ürer . Avı çoğu zaman dişi öldürür; ancak her an öncelik ilk olarak erkek aslanındır . Bir Sonra sıra dişiye gelir . Yavrular ise sona kalır . Aslan , çoğunlukla antilop ve zebraları avlar . Ancak bazen kamış sıçanı buna benzer ufak avları yakalar . Bazen çiftlik hayvanlarına da saldırdığı olur . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Ancak asıl avları bir araştırmayla böyle belirlenmiştir: Öküz başlı Afrika antilobu ( Gnu ) , Afrika ceylanı , zebra , su antilobu , kudu , zürafa , bufalo . Ek Olarak sonraki bir denetim ise bu avları böyle listelemektedir: Su antilobu , öküz başlı Afrika antilobu , kudu , zürafa , siyah antilop , çessebe , zebra , bufalo , saz ceylanı . Ancak Afrika aslanları bazen Afrika Aslanleri ve su aygırlarına saldırabilir . Aslanlerın devasa kulakları insanların duyamayacağı sesleri duyacak civarında hassastır.

.....

aslanresimleri
Fakat gecenin sessizliğinde bu kulaklar hiçbir işlerine yaramayan bir yükten bir başka şey değildir . Ek Olarak Aslanlerin fikir yetenekleri çok iyi olmadığından gece birçok savunmasızdırlar . Ancak aslanlar kedilerde olduğu buna benzer geceleri insanlardan 6 kat ek olarak iyi görürler . Bu yüzden de Aslanleri harika bir grup çalışmasıyla kolayca alt edebilirler . Su aygırlarına da suyun dışında; yani en savunmasız anlarında saldırarak onları öldürebilirler . Yaşlı veya yara almış aslanlar , çevik avları yakalayamazlar . Bu vaziyette çiftlik hayvanlarına saldırabilir . Hatta insanları dahi av olarak seçebilir . Bilhassa bayan ve çocuklara saldırmak bir alışkanlığa dönüşebilir . Bir keresinde bir grup aslan , Tsavo’daki işçilere saldırarak Uganda demir yollarının döşenmesini durdurmuşlardır . Ek Olarak farklı bir biçimde köpekleri de öldürebilir , ancak onları yemezler .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu İçi Aramalar

 aslan ne yeraslan nasıl besleniraslanlar ne yeraslan ne ile besleniraslanlar nasil besleniraslanlar ne ile besleniraslanlar nerede yaşaraslan nerede yaşarAslan neyle besleniraslanlar ne yerler
Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir admin tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Aslanlar Nasıl ve Neyle Beslenir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz