Sponsor Bağlantılar

-

Çanakkale’de En Çok Ne Yetişir,Çanakkale’nin Tarım Ürünleri Nelerdir


Sponsor Bağlantı

Çanakkale’de En Çok Ne Yetişir , Hangi Meyveler Sebzeler Yetişir, Çanakkale’nin Tarım Ürünleri Nelerdir sorularının yanıtlarını sizlere özet ve kısa bir biçimde anlatmak istiyoruz. 

Çanakkale’de Yetişen Tarım Ürünleri
soru-cevap-resimleri

.....

Çanakkale İli Tarımı : Çanakkale şehrinde ekilebilir arazi miktarı 200.000 hektara yakındır. Ayçiçeği üretiminde ülke sıralamasında iki numarada yer almaktadır. Çanakkale İlinin Başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, yulaf, susam, tütün,çavdar,  baklagiller (fasulye, nohut, bezelye ve börülce) den oluşmaktadır. İl genelinde Bağcılık çok ileri seviyededir. Severek tükettiğimi Çavuş, hafızali,karadikenli, elhamra, kozak,  karasakız ve mevrupalya üzümleri bu ilimizde yetiştirilmektedir. Ayrıca Zeytin üretiminde Balıkesir, İzmir ve Aydın’dan sonra ülke sıralamasında dördüncü sırada yer alır. 35.000 hektarlık bir alanda zeytinlik ağaç sahası bulunmaktadır. Kavun, karpuz, ceviz, erik, şeftali,  badem, vişne, elma, armut, kiraz gibi meyveler ile domates ve biber başta olmak üzere, patlıcan, lahana, ıspanak , pırasa  ve havuç gibi sebzeler de il genelinde bol miktarda yetişir. Seracılık için bölge oldukça elverişlidir. Sıcak termal suları çoktur. Tarımda modern tarım araçları ileri seviyede kullanılmakta , sulama, gübreleme, ilaçlama yapılmaktadır.
Bilgi Media & Vikipedi Türkiye Tarımı ( Marmara – Çanakkale )

Benzer Konular

 çanakkalede ne yetişirçanakkalede yetişen tarım ürünleriÇANAKKALENİN TARIMIçanakkale tarım ürünleriçanakkale\de yetişen meyvelerçanakkale de yetişen tarım ürünlericanakkalede tarimçanakkalede en çok ne yetişircanakkale de ne yetisirçanakkalede neler yetişir Sponsor Bağlantılar

Çanakkale’de En Çok Ne Yetişir,Çanakkale’nin Tarım Ürünleri Nelerdir admin tarafından 22 Eylül 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Çanakkale’de En Çok Ne Yetişir,Çanakkale’nin Tarım Ürünleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz