Sponsorlu Bağlantılar

-

Dünya hangi yöne döner? Dünyanın Dönüş Yönü Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantı

Dünya hangi yöne döner?
Dünyanın Dönüş Yönü
Dünyanın dönüş şekli batıdan-doğuya yönündedir. Saatin tersi yönünde bir dönüş şeklidir.
Güneş sisteminde gezegenlerin dönüşü ,Venüs hariç, batıdan doğuya doğru şeklindedir. Venüs, doğudan batıya doğru; saat yönünde dönmektedir… Bu da toplu bir oluşum olduğunu işaret etmektedir.

dünyanın dönmesi
Dünyanın Dönüş Hareketleri
Sürekli  hareket halindeki  Dünya’nın iki çeşit hareketi vardır.

Hareketlerden biri kendi ekseni etrafında  batıdan doğuya doğru dönmesi yoludur. Bu dönüş  24 saatte tamamlanır.  İkinci hareket güneş çevresindedir. Güneş çevresinde Dünya, elips şeklinde çok geniş bir yörünge üzerindeki hareketini de 365 gün 6 saatte, yani bir yılda tamamlar.

.....

Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki ve güneş etrafındaki bu iki hareketi, iki önemli olaya sebep verir. Kendi ekseni etrafında dönmesi ile gece ve gündüz,güneş çevresinde 23 derece 27 dakika eğiklikle dönmesi mevsimleri oluşturur.


Serdarhan Bilgiler :dünya hangi yöne döner, dünya hangi yönde döner, güneşin dönüşü ne yöne, güneş hangi y, dünya hangi yöne dönüyor, ay dünyanın etrafında hangi yönde döner, dünya hangi yöne doğru döner, dünya ekseni hareketli hangi yöne döner, bulutlarmı döner dünyamı, saat hangi yöner döner


Bilgi Media & Vikipedi Kültür Ansiklopedisi Yararlı Bilgiler Sunar

Konu İçi Aramalar

 güneş hangi yöne geçmezdünyanın dönüş yönüdünya saat yönünde mi dönerdünyanın dönüş yönü saat yönünde midünya saat yonunun tersine mi dönerdünyanın dönüşüdunya donus yonudünya kendi etrafında hangi yönde dönerdünyanın dönüş yönü saat yönüdünya kendi ekseni etrafında saat yönünde mi döner
Dünya hangi yöne döner? Dünyanın Dönüş Yönü Hakkında Bilgi Reis Bey tarafından 15 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Dünya hangi yöne döner? Dünyanın Dönüş Yönü Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz