Sponsorlu Bağlantılar

-

Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı

Sponsorlu Bağlantı

Ekonomi Terimleri ve açıklamalarına Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı, Anlamı, Hakkında Bilgileri Ödevlerinizde yararlanmanız için kısaca açıklıyoruz. 

Ekonomi, imalat, ticaret, dağıtım ve tüketim, dışalım ve ihracattan oluşan insan aktivitesidir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur. Bu sistem o bölgedeki işgücünü,anaparayı, natürel kaynakları; imalat, ticaret ile dağıtımda rol alan ekonomik kuruluşları ve o bölgedeki mal ile hizmetlerin tüketimini içerir. Bir ekonomi teknolojik evrim, tarih ve sosyal organizasyon ile coğrafya, natürel kaynaklar, gelir ve ekoloji gibi ana etkenlerin birleşmesiyle oluşur.

kredi-para-resimleri1

Ekonomi sözcüğünün; “oikia” (Yunanca: hane) ve “nomos” (Yunanca: kaide) köklerinden gelir, “Ev idaresi” manasındadır.

.....

Tüm meslekler, kuruluşlar veya ekonomik faaliyetler ekonomiye katkıda bulunur. Tüketim, tasarruf ve yatırım ekonominin çekirdek öğelerindendir ve pazarın dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Ekonominin birincil,ikincil ve üçüncül olmak üzere üç ana sektörü mevcuttur.

Tarih süresince toplumlar karmaşıklaştıkça bu ekonomik yapıyıd gelişmiştir. Sümerler mal paraya dayanan büyük ölçekte bir ekonomi oluştururken, günümüzdeki manasıyla ilk ekonomiyi Babilliler ve komşu şehir devletleri kurmuştur. Ekonomiye Dair bilgi notlarını sunmaya devam edeceğiz.

Maviyle Pembe & Vikipedi Ekonomi Terimleri ansiklopedisi

Konu İçi Aramalar

 ekonomi nedir kısa bilgiekon nedir kısaca bilgiekonomik haklar vikipedi
Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı admin tarafından 25 Aralık 2013 tarihinde , Ekonomi ve Borsa Yorumları kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Ekonomi Nedir Kısaca Tanımı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz