Sponsor Bağlantılar

-

Erkeklerde Sivilce Çıkmasının Nedenleri Nelerdir


Sponsor Bağlantı

Erkeklerde Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir

Bir çoğumuzun hayatının bir döneminde karşılaştığı Sivilce sadece ergenlik dönemlerinde karşınıza çıkmaz. Dünyada yaşayan birçok erkek bu sorundan muzdarip ve  sivilceli bir yüze sahip olmaktan dolayı utanarak yaşıyor. Sivilce oluşumuna nelerin etki ettiğini bilirseniz, bu faktörlerin önüne geçip onları tedavi etme yolunda da yararlı adımlar atmış olursunuz.

Stres Altında Bir Beden

Eğer ki Bedeniniz yoğun stres altında ise bunun sonuçları olarak sivilceler cildinizde patlak verebilir. Stres oranını minimuma indirebilirseniz cildinizdeki sivilcelerinizin de minimum orana inmesine yardımcı olursunuz.

erkeklerde-sivilce1

Cilt Gözeneklerin tıkanması

Ölü deri hücreleri, cilt üzerindeki kir ve yağlar genellikle cildinizdeki gözeneklerin dolmasına ve tıkanmasına neden olurlar. Bu sebepten ötürü İçeri giren bakteriler sivilcelerinizin büyük ölçüde artmasını sağlar.

Genetik Faktörler

.....

Garip gelebilir ama İster inanın ister inanmayın sivilceler genellikle bazı ailelerde daha çok rastlanır. Sizlere tavsiyemiz Akrabalarınıza sivilce yüzünden sorunlar yaşayıp yaşamadıklarını mutlaka sorun.

Bakteriler

Bazı bakterilerin tamamı kötü huyludur diyemeyiz bazıları iyi huyludur. Fakat, kötü huylu bazı bakteriler vücudunuz ile karşılaştığında, kemotaksi adı verilen bir süreç başlar ve bu durum da cildinizde sivilceye ve kızarıklığa neden olur.

Yanlış inanışlar

Halk arasında çok popüler olan inanışa rağmen, sivilceler kötü beslenme alışkanlığı ile yada hijyen ile alakalı değildir. Bilim adamları, yaptıkları araştırmalarda ve çalışmalarda henüz bu durumla ilgili bir bağlantı bulamadılar.

Bilgi Media Cilt Sağlığı

Benzer Konular

 erkeklerde sivilce cok cikma nedenierkeklerde sivilce neden çıkar Sponsor Bağlantılar

Erkeklerde Sivilce Çıkmasının Nedenleri Nelerdir admin tarafından 31 Ağustos 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Erkeklerde Sivilce Çıkmasının Nedenleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz