Sponsorlu Bağlantılar

-

Franz SCHUBERT Kimdir

Sponsorlu Bağlantı

Dünya Müziğine Katkıda Bulunanların hayat hikayelerini paylaşmaya Franz SCHUBERT Kimdir Kısaca Biyografisi Hayatı Eserleri  Hakkında Bilgiler sizlerle paylaşarak devam ediyoruz. Sizlerde dünya müzik hayatına yön verenlerden yaşamını merak ettiğiniz kimse var ise bizlere ismini iletmeniz durumunda gerekli biyografi hazırlanacaktır.

franz

.....

(1797-1828). Lied’leriyle tanınan Avusturyalı bestekar. Viyana’daki imparatorluk korosuna şarkıcı yetiştiren Konvikt Okulu’nda ve Viyana Öğretmen Okulu’nda öğrenim gördü. Ayrı olarak tanınmış kişi bestekar Antonio Salieri ile birkaç sene çalıştı. Dört sene öğretmenlik yaptı (1814-18). Bir Macar kontunun kızına ders vermek üzere Macaristan’a gitti. Viyana’ya dönünce kendini besteciliğe adayarak birbiri ardınca çok sayıda eser verdi. Ancak pek tanınmadı; geçimini notalarının basımından ve ara sıra verdiği derslerden ele geçirdiği gelirle sağlayabildi. Ölüm senesi olan 1828’de verdiği, sanatsal istikametten de başarılı geçen konserinden ele geçirdiği gelirle piyano edinebildi. Mozart’la mukayese edebilecek natürel yaratış gücüyle dikkatleri çeken Schubert, sonradan Schumann, Brahms gibi bestecilerin geliştirecekleri lied türünde altı yüz dolayında eser verdi. Öteki eserleri arasında dokuz senfoni, Rosamunde uvertürü, Ölüm ve Genç Kız isimli yaylı çalgılar dörtlüsü, piyano için sonatlar, pek başarılı sayılmayan bir hayli opera vardır.
Bilgi Media & Vikipedi Güncel Bilgi ve Biyografi Arşiviniz

Konu İçi Aramalar

 franz schubert kısaca hayatıfranz schubert hayatı ve eserlerischubert hayatı ve eserlerifranz schubert en ünlü eserifranz schubert eserleri e hayatıfranz schubert hayatıschubert kimdirschubert kısaca hayatışubert eserleri
Franz SCHUBERT Kimdir admin tarafından 3 Şubat 2014 tarihinde , Kısa Biyografiler kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Franz SCHUBERT Kimdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz