Sponsor Bağlantılar

-

Hükümet Nedir Kısaca Anlamı


Sponsor Bağlantı

Maviyle Pembe Sözlükte Sizlere Hükümet Nedir Kısaca Anlamı Tanımı Hakkında Bilgi Ne Demek Sorularının Yanıtlarını Sizlere vermek istiyoruz. 

Hükûmet, bir devletin idaresi ve idareden mesul grup. Hükûmet, siyasi bir alet içindeki görevliler tarafından siyaset ve kararların uygulanması sürecidir. Bu arada bağlayıcı siyasi kararların alınmasından mesul görevlilerden oluşmuş gruba da hükûmet denir.

sozlukler

.....

Tarihteki hükûmetlerin neredeyse hepsinin başında monarklar veyahut imparatorlar bulunurdu. Çağdaş toplumların çoğunda, hükûmetlerin başında, iktidarı irsiyet yoluyla edinmeyen, ihtisas ve niteliklerine dayanarak seçilen veyahut atanan görevliler bulunmaktadır. Bir takım monarşilerde hükümdara ilaveten atanmış veya seçilmiş bir hükûmet de bulunabilir.

Maviyle Pembe & Vikipedi TDK Genel Kültür Sözlüğü

Benzer Konular

 hükümet nedir kısacahükümet tanımıhükümet nedir tanımıhükümetlerin kısacahükümet tanımhükümet anlamı nedir kısacahükümet nedir kısaca tanımıhükümet nedir kısa bilgihükümet kısa anlamıhükümün anlamı nedir Sponsor Bağlantılar

Hükümet Nedir Kısaca Anlamı admin tarafından 22 Aralık 2013 tarihinde , Nedir- Ne Demek - Sözlük kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Hükümet Nedir Kısaca Anlamı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz