Sponsorlu Bağlantılar

-

Kırmızı Etin Saça Faydaları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantı

Kırmızı Et ve Saç …

Önemli besin maddelerinden olan kırmızı et, vücudumuzun ihtiyaçlarını karşılamasıyla birlikte  , tırnak sağlığı ,saç ve cilt içinde çok faydalıdır.
A, D ve B12 vitaminlerini bünyesinde barındıran kırmızı et,  tırnak sağlığı ,saç ve cilt için en yararlı gıdalar arasında yer almaktadır.Sağlık için haftada en az 2 kez kırmızı et tüketilmelidir. Kırmızı ette bulunan protein tırnak ve saç tellerini oluşturan kreaitininde yapısında bulunmaktadır. Tırnak ve saçların sağlıklı uzamasında kırmızı et çok önem taşır. Kırmızı etin yeterince tüketilmemesi tırnak ve saçlarda cansızlıkla beraber cildide olumsuz etkiler.

.....

kırmızı et

Bununla beraber demir eksikliğide saç dökülme sebebidir.  Kırmızı ette var olan demir saç tellerinin dayanıklı ve sağlıklı büyümesi için önemlidir. Demir eksikliğinden dolayı saç köklerinin beslenememesi durumunda saç kaybı yaşanabileceği gibi tırnaklarda kırılma çatlamada görülebilir. Et demirin yanı sıra çinko açısındanda çok zengindir. Çinko  vücudumuzda genel gelişimle birlikte sperm üretimini kolaylaştırıp, güzel tırnak ,saç ve güzel bir cildinde sırrıdır. Çinko eksikliğinde saç uzaması yavaşlayarak dökülmelerde görülebilir.

Konu İçi Aramalar

 kırmızı etin saça faydaları
Kırmızı Etin Saça Faydaları Nelerdir? Reis Bey tarafından 25 Eylül 2013 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Kırmızı Etin Saça Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz