Sponsor Bağlantılar

-

Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi


Sponsor Bağlantı

Anadolu ve Türk Tarihi Konu anlatımlarında Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Hakkında Özet ve Kısa Bilgileri Sizlere açıklamak istiyoruz.

anadolu-selcuklu

Toprak İdaresi

.....

Toprağın devlet mülkiyetinde olduğu Anadolu Selçuklularında toprak idaresi 4 bölüme ayrılmaktadır.

İkta sistemi ile devletin silahlı güç harcamalarının azalması amaçlanmıştır. İkta sistemi ile birlikte imalat artmış, asayiş ve güvenlik sağlanarak devletin otoritesi arttırılmak istenmiştir.

Anadolu Selçuklu vaktinde halka hizmet emeliyle yapılan cami, medrese, şifahane, kervansaray, imarethane gibi yerlerin giderleri vakıflardan ele geçirilen gelirlerle karşılanmaktaydı.
Bilgi Media & Vikipedi Türk  İslam Tarihi ve Anadoluda Türkler Konu Anlatımları

Benzer Konular

 selçuklularda toprak yönetimi ve sonuçları hakkında neler söylenebilirselcuklu devletin de toprak sistemiselçuklularda toprak yönetimi kısaanadolu selçuklu toprak sistemiAnadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimianadolu selçuklu devleti toprak sistemiselçuklularda toprak sistemiselçuklularda toprak sistemi vikipediselçuklularda toprak yönetimiselçuklularda geliri hükümdara ait olan toprağa ne denir Sponsor Bağlantılar

Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Krizantem tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz