Sponsorlu Bağlantılar

-

Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir

Sponsorlu Bağlantı

polislerin Görevleri,Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir Özet Madde Madde sizlere yanıtlamak istiyoruz. Polislik Hakkında Bilgileri sitemizde bulacaksınız.

Polis Ne İş Yapar

polislik mesleği nedir?

 

Polisler Ne İş Yaparlar Maddeler Halinde

polis-resimleri

1-Polisin görevinin hukuki bir dayanağı olması gerekmektedir. Hizmetin gerektirdiği şeyleri yapmak yasakları da yapmamak ile yükümlüdür.

 

Bir Polisin temel görevi ; ülkenin iç güvenliğini sağlamak, olası yasa dışı durumların önüne geçmek, suçları önlemek ve gerçekleşen olayları açığa kavuşturmaktır.

 

.....

2- Polis Yetkilerinin asıl ve temel amacı, kamu ototesini ve kamunun yararını sağlamaktır. Polisler kamu yararı için görev yaparlar. Kamunun yararının sağlanması ancak toplum düzeninin sağlanması ile gerçekleşir.

 

3- Polisin yaptığı görevi çeşitlidir. Günlük yaşantıda polisin görev alanına girmeyen, polisi ilgilendirmeyen konu yoktur desek yerinde oldu. neredeyse tüm konular ile alakalı görevi bulunmaktadır.Polisin görevlerini kanunu, geleneksel ve demokratik olarak sınıflandırılabilir.

 

4-Polisin kanuni görevlerini toplumun genel asayişi, sosyal yardım, devletin yürütme gücüne yardımcı olmak, olası suçları önleme, olayları bastırma, ve adli görevleri olmak üzere altı ana başlık altında toplamak mümkündür.

 

5- Polisin esas görevi olan kamu düzenin 4 ana öğesi vardır. Bu öğeler güvenlik, sağlık, esenlik ve ahlaktır.

 

Polis nasıl olmalıdır diye soruyorsanız Polis açık, kısa, net ve anlaşılır olmalıdır. Kısacası Eşit, adil ve dengeli olmak polis olmak için oldukça önemlidir.

Bilgi Media

Konu İçi Aramalar

 yhs-fh_lsonswpolis ne iş yaparPolisin görevleripolislerin görevleripolisin gorevleri nelerdirpolis ne yaparpolisler ne iş yaparpolisin yaptigi ispolis ne iş yapar kısacapolis neler yapar
Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir admin tarafından 25 Ağustos 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
  yeni 10
Benzer Konular
Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
8 responses to “Polis Ne İş Yapar – Polisin Görevleri Nelerdir”
 1. […] yapabilme gibi bir şansınız yok. Ancak adli mercilere ulaşan bir başvuru durumunda yada Polis tarafından yapılan teknik takip işleminde Jandarma tarafından yapılan teknik takip ve MİT […]

 2. […] yapabilme gibi bir şansınız yok. Ancak adli mercilere ulaşan bir başvuru durumunda yada Polis tarafından yapılan teknik takip işleminde Jandarma tarafından yapılan teknik takip ve MİT […]

 3. […] yapabilme gibi bir şansınız yok. Ancak adli mercilere ulaşan bir başvuru durumunda yada Polis tarafından yapılan teknik takip işleminde Jandarma tarafından yapılan teknik takip ve MİT […]

 4. […] yapabilme gibi bir şansınız yok. Ancak adli mercilere ulaşan bir başvuru durumunda yada Polis tarafından yapılan teknik takip işleminde Jandarma tarafından yapılan teknik takip ve MİT […]

 5. tıpkı diyor ki:

  adımın ne oldugunu bilmiyorum bilen varmı?

 6. merve diyor ki:

  çok komik :)

 7. dilara sönmez diyor ki:

  Eyyyyyyyyyyyyyy hiç işime yaramaz

Sende Yorum Yaz