Sponsorlu Bağlantılar

-

Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca

Sponsorlu Bağlantı

Sanayi (Endüstri) Nedir? sorusunun yanıtını Kısaca  Vikipedi Kaynaklı Tanımı ve Açıklaması ile sizlere özet, kısaca sunmak istiyoruz.

Hammaddelerin ya da yarısı işlenmiş olan maddelerin kullanıma hazırlıklı hale getirilmesi işlemine sanayi denir . Sanayi ülkelerin ekonomik gelişmesinde oldukça önemlidir . Çünkü gelişmiş ülkeler sahip oldukların zenginliklerinin mühim bir bölümünü sanayileşme ile sağlamışlardır .

sanayiresimleri

.....

Sanayi 18 . yüzyılın İkinci yarısından bir önce İngiltere’de ek olarak bir sonra Batı Avrupa ülkeleri ve ABD’de gelişmiştir . Sanayinin gelişmesiyle el emeğinin yerini seri üretim yapan makineler almış , kısa zamanda mal üretilmiştir . Üretilen bu malların pazarlanması yepyeni bir zenginleşme zamanı başlatmıştır . Günümüzde sanayi , ülkelerin ekonomisini yönlendiren başlıca sektör haline gelmiştir . Sanayi ülkelerinin naturel kaynaklarının değerlendirilmesi , birçok sayıda insana iş imkanı sağlaması , üretim kapalı mekanlarda yapıldığı amaçlı iklim şartlarından etkilenmemesi , üretilen ürünlerin uzun ömürlü olması ve pazarlamaya göre olması nedeni ile mühim imkanlar sunmaktadır . Bir yerde sanayi tesislerinin kurulup gelişmesi farklı koşullara bağlıdır .

Bilgi Media Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu İçi Aramalar

 endüstri nedir kısacasanayinin tanımısanayi nedir kısacaendustri urunleri nedir coğrafyasanayi endüstri nedir kısacasanayi tanimisanayi sektörü nedir vikipedisanayi nedir özetsanayi kısaca nedirendüstri ürünleri nelerdir vikipedi
Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca admin tarafından 24 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Sanayi (Endüstri) Nedir? Kısaca isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz