---------- Sponsorlu Reklamlar ----------


Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur

admin 27 Eylül 2013 0
--------- Sponsor Reklamlar ----------

Tayfun, Tayfun Nedir ve nasıl Oluşur, Tayfun Neye Denir sorularının yanıtlarını doğal afetler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Tayfun , Kasırgalar , kuvvetli rüzgarları , farklı bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın belkide en olağanüstü gökyüzü olaylarından birisidir . Hortumlardan yaklaşık olarak 2000 kat ek olarak büyük kalan kasırgalar , yollarına çıkan neredeyse her şeyi yok eder , verdikleri büyük zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar .

kasirgaresimleri

Büyük ihtimalle de gerçekleştikleri bölgelerde birçok can alırlar . Hortumlar genellikle kısa sürüp tespit edilmiş ve birçok ufak bir alanda tesirli olurken; kasırgalar oldukça genişçe alanlara yayılabilir ve daha yavaş hareket ederler .

Büyük Okyanus’un batısında ve Çin Denizinde sıklıkla görülür . Kuvvetli kasırga anlamına gelir . Tayfunlar yerleşim bölgelerinde yapıların bir bölümünün yıkılmasına yol açar .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu içi aramalar > tayfun nasil olusurtayfun nedir nasıl oluşurtayfun nedirtayfun nedir kisacatayfun afeti nedirtayfun doğal afetitayfun nasil bir dogal afettayfun nedir nerelerde oluşurtayfun nasıl bir doğal afettirasırgamı yoksa tayfunmu daha kuvvetli

Konuya Yorum Yaz »

Google Ping   Google Sitemap