Sponsorlu Bağlantılar

-

Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantı

Evde ve İşyerinde Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır . Bayrağı Nasıl Korumalıyız Bayrağın Saklanma Şartları Koşulları Nelerdir sorularının yanıtları burada.

Türk Bayrağı Nasıl bir şekilde Muhafaza Edilir ,
Türk Bayrağının Korunması Saklanması Muhafaza Edilmesi ile ilgili bilgiler

Türk Bayrağının ne biçimde muhafaza edileceği yerler türk bayrağı kanununda belirtilmiştir . bu kanuna göre;

A ) Normal , günlük olarak kullanımda Bayrak , öncelik olarak eni yönünde tam ikiye , hemen sonra ay’ın üst kısmından yeniden tam ikiye katlanır . Beyaz rengarenk kısım içte kalacak biçimde , uçum yönünden ve yıldızın uç kısmından başlayacak biçimde 1/3 oranında katlanır . Uçkur kısmı , katlanmış olan bölümün içerisinde henüz yer alacak biçimde son katlama yapılır . Bu son vaziyette katlanmış Bayrağın her 2 yüzünden de beyaz rengarenk ay ve yıldızın hiçbir kısmı görülmeyecektir .

.....

istiklalmarsiresimleri

B ) Tabutlara eni 200 cm olan Bayrak örtülür . Tabutlara örtülen Bayrak , öncelik olarak yıldızın tam üst kısmından , boydan eni yönünde arkaya dosdoğru katlanır . Hemen Sonra yıldızın alt değme noktasından , eni yönünde tekrardan boydan arkaya dosdoğru katlanır . Arta olan fazlalık tekrardan arka kısma dosdoğru katlanır . Yıldızın uçkur bölümüne yakın noktasından arkaya dosdoğru katlanır . Yıldızın öte değme noktasından arkaya dosdoğru 2 kez katlanarak yıldızın en üstte kalması sağlanır .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu İçi Aramalar

 saklasanbayrak nasil saklanirevimizde bayrağın saklanmasıbayrağımızı evimizde nasıl saklarızevde bayrak nasıl saklanırbayrak saklama koşullarıEvimizde bayrak nasıl saklanırtürk bayrağı nasıl saklanırtürk bayrağının muhafazasıtürk bayrağının saklanması
Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır admin tarafından 28 Eylül 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
2 responses to “Türk Bayrağının Saklanması , Muhafazası Nasıl Yapılır”
  1. furkan diyor ki:

    çok güzel

Sende Yorum Yaz