Sponsorlu Bağlantılar

-

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı

Sponsorlu Bağlantı

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı ile sizlere açıklamak istiyoruz.

Türklerin İslam Dinine Hizmetleri:
a . İslamiyet ayrıca genişçe bir alana yayıldı .
b . Türkler İslam Dünyasının koruyuculuğunu üstlendiler . ( Bizans ve haçlı saldırılarına karşı )
c . İslam medeniyetinin gelişip yaygınlaşmasında tesirli oldular . ( İslam Medeniyetinin gelişiminde Türk bilim adamlarının da oldukça önemli bir rolü vardır . İbn – i Sina , Biruni , Harezmi , Farabi Ve Benzeri . . )
d . İslamiyet’in yayılmasında da tesirli oldular ve İslamiyet’i genişçe bölgelere yaydılar . ( Pakistan , Hindistan , Bangladeş , Afganistan , Balkanlar )
e . Halifeliği koruyarak devamı etmesini sağladılar .

.....

soru-cevap-resimleri
Görüldüğü gibi Türkler İslam Dinine girişle beraber en öncelikli olarak  askeri alanda olmak üzere kültür , sanat ve bilim kapsamında pek büyük katkılarda bulunmuşlardır . İslam Medeniyetinin dünya genelinde etki göstermesinde en büyük pay Türklere aittir .
Not 1: İslamiyet Türklerin milli karakterlerini korumalarını sağlamıştır . Hıristiyan yada Budist kalan Türkler zamanla benliklerini kaybettikleri halde , Müslüman Türkler , Türk olma özelliğini korumuşlardır . ( Hatta Türk ve İslam kelimeleri ayrılmaz bir tüm olarak onay edilmiştir . Müslüman Türkler , Müslüman olmayan Türkleri , Türk olarak kabullenmemişlerdir. )
Not 2: Müslüman Türklerin kurduğu ilk hükümet Tolunoğulları , İslamiyet’i sonradan resmi inanç olarak onay eden ilk Türk Devletleri de İdil ( Volga ) Bulgarları ve Karahanlılardır .

Bilgi Media & Vikipedi Tarih ve Genel Kültür Ansiklopedisi

Konu İçi Aramalar

 aleksandır grahambel hizmetleritürklerin islamiyete hizmetleri kısacatürklerin islamiyete hizmetleri nelerdirtürklerin islamiyete katkıları nelerdirtürklerin islamiyete katkıları nedir kısacatürklerin islamiyete hizmetleri wikipedia kısatürklerin islamiyete hizmetleri nelerdir kısacaislam dini konu anlatimidinlerin kısaca anlatımlarıtürklerin islamiyete hizmetleri kısa özet
Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı admin tarafından 3 Ekim 2013 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:,
    yeni 10
Benzer Konular
Türklerin İslam Dinine Hizmetleri Nelerdir Kısaca Özet Konu Anlatımı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz